Belinka - SIBAcol

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Belinka

Farby a laky > Lazúry

    
CHARAKTERISTIKA:
Toplasur uv plus je hrubovrstvová lazúra, ktorá je zvlášť vhodná na ochranu dreva, ktoré je vystavené horším poveternostným vplyvom.

Toplasur uv plus:
- účinne chráni pred náročnejšími poveternostnými vplyvmi,
- zvlášť vhodný na okná a dvere
konečný vzhľad povrchu je lesklý,
- 16 farebných odtieňov

Okrem UV filtrov a absorbérov obsahuje aj lapače voľných radikálov, ktoré najúčinnejšie zabraňujú rozpadu náteru. Drevu dáva dimenzionálnu stabilitu, preto ju odporúčame na okná a dvere ako aj na ochranu všetkých prvkov z tvrdých listnatých driev. Vyberieme ju, keď chceme lesklejší konečný vzhľad povrchu. Výrobok Toplasur uv plus kvôli svojej vysokej viskozite nekvapká zo štetca. Vyrábame ho v 16 štandardných farebných odtieňoch.

Drevo vystavené poveternostným vplyvom pri prvom natieraní vždy pred natieraním výrobku Toplasur uv plus natrieme impregnáciou Base. Aby sme sa pri obnovení vyhli stmavnutiu povrchu, sfarbujúcemu výrobku Toplasur uv plus môžeme dodať najviac rovnaké množstvo bezfarebného výrobku Toplasur uv plus č. 12 a takto pripravenou zmesou natrieme povrch.

Keď natierame záhradný nábytok alebo drevene prvky, ktoré budú mechanicky zaťažené, pred zaťažením ich necháme schnúť jeden týždeň.

Bezfarebný Toplasur uv plus č. 12 nie je vhodný ako konečný náter na tmavo zafarbené povrchy alebo na natieranie tmavých druhov dreva, lebo špeciálne UV filtre a absorbéry môžu spôsobiť mliečny vzhľad povrchu.
POUŽÍVANIE:
Pred nanášaním premiešať, neriediť. Nanášať štetcom alebo valčekom v dvoch vrstvách na suché, obrúsené a odprášené drevo (Toplasur uv plus č. 12 v troch vrstvách), ktoré bolo vopred naimpregnované výrobkom Base. Počet nanesení treba prispôsobiť stanovenej spotrebe. Za normálnych poveternostných podmienok je čas schnutia medzi jednotlivými vrstvami náterov 24 hodín. Náradie ihneď po použití očistiť priemyselným liehom (white spirit) alebo riedidlom na alkydové nátery.
TECHNICKÉ INFORMÁCIE:
Zloženie: alkydové živice, svetlostále pigmenty a pigmenty odolné vplyvom počasia, UV filtre, UV absorbéry, lapače voľných radikálov, vosky a nearomatické rozpúšťadlá.
Počet náterov: 2 vrstvy (vonku a vo vlhkých miestnostiach najskôr náter Base), bezfarebný Toplasur uv plus č. 12 v troch vrstvách
Spotreba: 1 liter farebnej lazúry na 8-10 m2 dreva v závislosti od druhu dreva, opracovania povrchu a spôsobu nanášania, bezfarebnej lazúry na 6-10 m2/l,
Schnutie: ďalší náter po 24 hodinách (za normálnych podmienok)
Čistenie náradia: riedidlom white spirit
Skladovanie: v originálnom obale pri teplote pod 30°C, mimo dosahu detí. Nespotrebovanú lazúru preliať do vhodnej menšej nádoby až po okraj a dobre zatvoriť.
Bod vzplanutia: nad 61°C
Balenie: 0,75 l; 2,5 l; 5 l; 10 l
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky